بهترین انتشارات کتاب


انتشارات امیرکبیر

----

تاسیس:1328
سایت:amirkabirpub.ir
انتشارات امیر کبیر فعالیت خود را در سال1328 در ناصرخسرو تهران شروع کرد.پس از انقلاب به دلیل فعالیت این نشر با حکومت پهلوی، مدیریت انتشارات امیرکبیر به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد. انتشارات امیر کبیر به همراه دیگر موسسه های زیر مجوعه خود بیش از دو هزار و هشتصد عنوان کتاب به چاپ رسانده بود که بعد از واگذاری متاسفانه به مدت بیش از یک دهه فعالیت نداشت که با تغییر مدیریت دست خوش تغییرشد و انتشارات جان گرفت و هم اکنون انتشارات فرامرزی امیرکبیر متشکل از بخش های مختلفی چون بخش علمی فرهنگی، بازرگانی و توزیع کتاب، روابط عمومی و امور بین الملل و چابخانه میباشد.انتشارات ققنوس

----

تاسیس:1350
سایت:gagnoos.ir
یکی از قدیمی ترین انتشارات، انتشارات ققنوس میباشد که در سال 1350 کار خود را در مهرآباد جنوبی به عنوان کتابفروشی کوچک امیر آغاز کرد.کتابفروشی امیر در سال 1356 به انتشارات ققنوس تبدیل شد و به طور جد وارد عرصه چاپ کتاب در حوزه های مختلف شد. توراندخت اثر برتولت برشت، منظومه خاک اثر محمدعلی سپانلو و شازده احتجاب اثر هوشنگ گلشیری از نخستین کتاب هایی است که در این انتشارات به چاپ رسید. این انتشارات بیش از هزار و هشتصد عنوان در زمینه های مختلفی منتشر کرده است و ناشر برگزیده دوازدهمین و چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.

انتشارات نشر چشمه

----

تاسیس: 1364
سایت:cheshmeh.ir
یکی ار بزرگترین و مشهورترین ناشرین در حال حاضر ایران انتشارات چشمه محسوب میشود که در سال1364 کار خود را آغاز کرد. با وجود اینکه نخست تمرکز انتشارات چشمه بر کتاب فروشی بود اما از سال 1388به جد به عرصه چاپ و نشر کتاب گام نهاد.نشر چشمه را ناشری ادبی می دانند که کتابهای مربوط به ادبیات در این نشر سهم زیادی را به خود اختصاص داده اند و با بزرگانی چون احمدشاملو، محمود دولت آبادی، فریدون مشیری، صادق هدایت، هوشنگ ابتهاج و… افتخار همکاری داشته اند.انتشارات نشر ثالث

----

تاسیس:1375
سایت:salesspublication.com
انتشارات ثالث فعالیت خود را از سال 1375 به طور رسمی آغاز کرد و طی سالهای گذشته توانسته تبدیل به یکی از بهترین انتشارات ایران بشود. نشر ثالث تا کنون موفق به چاپ بیش از هزار و نهصد عنوان در حوزه های مختلف ادبیات، دین، تاریخ، فلسفه، علوم اجتماعی، روانشناسی و هنر شده است. این انتشارات در نمایشگاه های کتاب کشورهای اروپایی و آسیایی تا جای امکان حضور پیدا می کند و سعی در خرید حق کپی رایت نویسندگان مطرح کشورهای دیگر دارد.

انتشارات نشر نگاه

----

تاسیس:1352
سایت:negahpub.com
انتشارات نگاه در سال 1352 وارد عرصه رقابتی چاپ و نشر کتاب به خصوص در زمینه شعر، ترانه، رمان، نقد و نظریه، هنر و تاریخ، زندگینامه بزرگان و مفاخر ادبی و…شده و در همان سالهای نخست توانست جایگاه خود را در میان بازار کتاب تحکیم بخشد. تا کنون آثار بزرگان بسیاری از جمله سیمین بهبهانی، شهریار، مرتضی راوندی، نیما یوشیج، عماد خراسانی، بزرگ علوی و بسیاری دیگر در انتشارات نگاه به چاپ رسیده است.