بهترین برندهای نوشابه


کوکاکولا

----

تاسیس: ۱۳۳۶
یکی از موفق ترین برندهای سال های اخیر برند کوکالا یکی از محصولات شرکت ایرانی خوشگوار می باشد. شرکت خوشگوار ۱۳۳۶ فعالیت خود را در مشهد آغاز کرد. خوشگوار انواع برندهای دیگر شرکت کوکاکولا مانند فانتا را نیز تولید می کند. کوکاکولا در حال حاضر تنها در کشورهای کره شمالی و کوبا استفاده نمی شود. جالب است بدانید در کشور های دیگر از واژه Coke به جای کوکاکولا استفاده می شود.فرمول نوشابه اصلی کوکاکولا در سال ۱۸۸۶ توسط فرانک رابینسون ابداع شد.پپسی

----

تاسیس: ۱۳۳۱
سایت : .sasanco.com
پپسی همواره از رقبای اصلی کوکاکولا بوده است که در ایران هم طرفداران زیادی نیز داشته است. در ایران این برند توسط شرکت های ساسان و لیسان شرق تولید می شود. کارخانه ساسان در سال ۱۳۳۱ فعالیت خود را آغاز کرد. نوشابه های پپسی تا قبل سال ۲۰۱۰ عاری از هرگونه مواد اسیدی بودند ولی از ۲۰۱۰ به بعد با انواع اسیدهای مخلوط شدند که همین امر موجب انتقاداتی بر علیه پپسی شد. از دیگر تولیدات ساسان می توان به موارد زیر اشاره کرد :
پپسی، میراندا، سون آپ، پپسی مکس، شادنوش، آب آشمیدنی پارسی

لاکیدو کاله

----

تاسیس: ۱۳۹۹
سایت : kalleh.com
نیوشابه لاکیدو را می توان به عنوان اولین نوشابه لبنی ایران دانست. این نوشابه دارای کلسیم و چهل درصد قند تر کمتر می باشد. همچنین اسید فسفریک را در این محصول اسید لاکتیک گرفته است. لاکیدو ۹۰ روز ماندگاری را با کمترین میزان نگه دارنده برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد. لاکیدوی کالا از تراویده شیر و طعم دهنده های مجاز کولا ساخته می شوند.اسپرایت

----

تاسیس: ۱۳۳۶
نوشابه اسپرایت در ایران توسط شرکت خوشگوار تولید می شود. این نوشابه در سال ۱۹۶۱ برای رقابت با سون آپ که توسط پپسی تولید میشد روانه بازار شد. در تبلیغات این نوشابه به انرژی زا بودن آن نیز اشاره شده بود. از مزایای بی رنگ بودن اسپرایت می توان به ایجاد اطمینان خاطر از نبود حشره و همچنین قابلیت تمیز شدن آن در صورت ریختن اسپرایت بر روی میز یا لباس ها دانست .

فانتا

----

تاسیس: ۱۳۳۶
فانتا یک برند از شرکت کوکاکولا در سال ۱۹۴۲ روانه بازار شد. تمرکز این برند بر روی نوشابه های گازدار میوه ای می باشد. فانتا در ایران توسط شرکت خوشگوار تولید می شود. تاریخچه تولید فانتا به جنگ جهانی دوم باز می گردد. در حاضر فانتا بیش از ۷۰ طعم مختلف را تولید می کند.