بهترین دیزی سراهای تهران


دیزی سرا آذربایجان

----

آدرس : میدان راه آهن، ابتدای خیابان ولیعصر، روبروی شهرداری ناحیه ۴، پلاک ۳۰، دیزی سرای آذربایجان
دیزی سرای آذربایجان در جنوب تهران و میدان راه آهن و در فضایی قدیمی و سنتی قرار گرفته و یکی از بهترین دیزی سرا های تهران است. دکوراسیون و محیط سنتی و دلنشین این رستوران، تزئینات و اشیاء قدیمی که به در و دیوار آویخته شده اند، رفتار خوب و حرفه ای رستوران و صد البته دیزی خوشمزه و جاافتاده این رستوران آن را به مقصد اصلی بسیاری از عاشقان دیزی و آبگوشت تبدیل کرده است. این رستوران سرویس چای و قلیان هم دارد که اگر بعد از خوردن یک دیزی خوشمزه هوس قلیان کرده باشید می توانید سفارش بدهید.دیزی سرا ایرانشهر

----

آدرس : خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، خیابان آذری، دیزی سرای ایرانشهر
این دیزی سرا هم محبوبیت و شهرت زیادی پیدا کرده و افراد زیادی از نقاط دور و نزدیک تهران برای خوردن دیزی های خوشمزه به این مکان می آیند. دکوراسیون و محیط این رستوران هم سنتی و پر از نقاشی های دیواری صحنه های شاهنامه و هزار و یکشب است. دیزی های این رستوران در ظروف سنگی سرو می شود و همراه با آن کلی مخلفات مثل ماست، ترشی، زیتون و … برایتان می آورند. البته این سرویس انتخابی نیست و همراه با هر دیزی تمامی این مخلفات سرو می شود و در آخر هم هزینه آن از شما دریافت می گردد.

دیزی سرا طرشت

----

آدرس : ضلع شمالی میدان آزادی، خیابان شهید صالحی، چهارراه طرشت شمالی، انتهای کوچه اکبری، جنب حسینیه بزرگ، دیزی سرای طرشت
آقای ناصر قهرمانی از طرفداران دو آتیشه هنرپیشه فیلم های قدیمی، ناصر ملک مطیعی است و در و دیوار این رستوران پر از تصاویر و پوسترهای این هنرپیشه و همین طور عکس های طهران قدیم است. حتی مرام و لحن حرف زدن آقا ناصر هم آدم را به یاد فیلم فارسی های قدیمی می اندازد. این رستوران تا حدودی حال و هوای مردانه دارد که شاید برخی خانم ها محیط آن را نپسندند و کاغذی روی دیوار چسبانده شده که روی آن نوشته شده: در این مکان نمی خورم، نمی تونم، سیرم و با هم یک دیزی می خوریم نداریم .دیزی تیلیت

----

آدرس : سعدی شمالی، روبروی منوچهری، کوچه مصباح، پلاک ۱۹۴، دیزی سرای تیلیت
این رستوران همان طور که از اسمش مشخص است در زمینه طبخ دیزی تخصص دارد و با وجودی که دکوراسیون مدرنی دارد دیزی را در ظرف های سفالی و سنتی سرو می کند. البته مدرن بودن یک جا بالاخره خودش را نشان می دهد و تفاوت آن در منوی رستوران دیده می شود: دیزی آجیل، دیزی فلفلی، دیزی بزباش، دیزی بدون چربی، دیزی زعفرانی و دیزی گیاهی هم از ابداعات و انواع مختلف دیزی در این رستوران هستند. کلیه دیزی ها همراه با طیف متنوعی از ترشی سرو می شود و بعد از غذا هم با چای و نبات از شما پذیرایی می شود.

دیزی لند

----

آدرس : خیابان شریعتی، ظفر، گوی آبادی، خیابان راجیان، پلاک ۱۷، رستوران دیزی لند
این رستوران در خیابان شریعتی، ظفر قرار گرفته و دو نوع دیزی سنگی (دیزی سنگی تشریفاتی و دیزی سنگی معمولی) را به مشتریانش ارائه می دهد. دکوراسیون و محیط داخل این رستوران به سبک و سیاق سنتی تزیین شده و همراه با دیزی ها معمولا با نان، سبزی، ماست محلی و انواع ترشی از شما پذیرایی می شود. البته در این رستوران به جز دیزی غذاهای دیگری مثل کوفته و کشک بادمجان و انواع کباب هم سرو می شود، اما عمده شهرت دیزی بار به خاطر دیزی های خوشمزه و لذیذش است.