معروفترین رستوران های شهرهای بزرگ


رستوران گردان برج میلاد – تهران

----

تاسیس : 1387
برج میلاد که برجی با کاربرد مخابراتی به شمار می رود، امروزه یکی از مهم ترین مکان های گردشگری تهران محسوب می شود که هر روزه میزبان بسیاری از شهروندان تهرانی و گردشگرانی از سایر شهرها می باشد. رستوران گردان برج در ارتفاع 276 متری برج میلاد واقع شده است. جالب است بدانید رستوران گردان برج میلاد دارای قسمت گردان نیز می باشد که این قسمت هر یک ساعت، 360 درجه می چرخد تا مشتریان بدون عوض کردن میز خود یک بار کل تهران را مشاهده کنند. این رستوران از بزرگترین رستوران گردان های دنیا بوده و بزرگترین رستوران گردان در خاورمیانه نیز می باشد.رستوران خوان گستر – اصفهان

----

khangostarcompany.ir
ادرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، هتل جلفا، رستوران خوان گستر
خوان گستر نام مجموعه رستوران های موفقی است که چندین شعبه در شهر اصفهان دارد. یکی از شعبه های این رستوران در اصفهان سیتی سنتر و شعبه دیگر که شاید محبوبیت بیشتری هم داشته باشد در هتل جلفا و منطقه ارمنی نشین قرار گرفته است. این رستوران یکی از بهترین رستوران های اصفهان است و با دکوراسیون شیک و مجلل، فضای تمیز و دلپذیر، سرویس دهی عالی و صد البته غذاهای خوشمزه و لذیذ ایرانی مشتریان زیادی پیدا کرده است.

رستوران هفت‌خوان – شیراز

----

www.haftkhanonline.com
آدرس: شیراز ، بلوار جدید قرآن، نبش کوچه هفدهم
” هفت خوان ” رستورانی مجلل در شیراز ، که هر طبقش مختص یه نوع غذاست. اسم این رستوران هم از”هفت خوان ” رستم در شاهنامه انتخاب شده. البته کلمه “خوان ” در ادبیات فارسی به معنی سفـره و طَبَق خوردنـی هم هست. اینجا یک مجموعه کامل با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی و حتی فست فود و کافی شاپ، برای هر نوع ذائقه و سلیقه است. چیدمان و دکوراسیون هر طبقه ای هم مختص نوع غذایی که در اون سرو میشه، تغییر می کنه و فضای آرام بخش و ایده آلی رو برای مهمانهای مجموعه فراهم کرده.رستوران وحید – تبریز

----

آدرس: زعفرانیه، ایستگاه مدرسه، خیابان 18 متری غربی- ، کیلومتر 10 جاده تهران، مجموعه رستوران و کافی شاپ وحید.
رستوران وحید تبریز، یکی از رستوران‌های بسیار معروف و محبوب در شهر تبریز محسوب می‌شود. این رستوران جز بهترین رستوران ‌های تبریز است که با قرار دادن صندلی‌های راحتی برای مشتریان، هم زمان به کیفیت و زیبایی اندیشیده است. رستوران وحید در ابتدا کافی شاپ وحید نام داشت و با بستنی‌های رومیکا به شهرت رسید. بعدها فضای کافی شاپ گسترش پیدا کرد.

رستوران پسران کریم – مشهد

----

pesarankarim.com
آدرس : مشهد بلوارسجاد، خیابان فرهاد، فرهاد ۲۲، انتهای کوچه سمت راست
رستوران پسران کریم در سال 1359 در خیابان طالقانی افتتاح گردید و از سال 1376در محل فعلی واقع در بلوار خیام 23 (فرهاد 22) انتقال یافت و در حال حاضر شعبات دوم و سوم این رستوران د ر برج آلتون و انتهای خیام واقع شده است. رستوران پسران کریم از آن‌دسته رستوران‌هایی‌ست که طعم ناب چلو ماهیچه‌اش زبانزد خاص و عام است. این رستوران از رستوران‌های معروف مشهد است که هم کیفیت غذاهایش عالی‌ست و هم سرویس‌دهی خوب و قیمت متوسطی دارد؛ شعبه‌ی مرکزی رستوران، بنایی قدیمی‌تر دارد و سالن آن بیش‌تر وقت‌ها بسیار شلوغ است.