بهترین معدن های ایران


شرکت معدنی دماوند

----

www.damavandmining.com
تاسیس : 1362
شرکت معدنی دماوند یکی از باسابقه ترین شرکت های معدنی در کشور و با سابقه ای درخشان در کشور تلقی می گردد که در زمینه تولید کنسانتره سرب، سنگ بُر، پوکه معدنی و سنگ تراورتن مشغول به فعالیت می باشد. سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ 2 میلیون ريال (شامل تعداد 2,000 سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1,000 ريال) بوده که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ 30,000 میلیون ريال (شامل تعداد 30,000,000 سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1,000 ريال) در پایان سال مالی منتهی به 1393/12/29 افزایش یافته است.شرکت معادن سنگ آهن احیاء سپاهان

----

www.ehyaa.com
تاسیس : 1385
به منظور بهره‌برداري از معادن سنگ‌آهن پلاسري سنگان و خواف، به ثبت رسيده و فعاليت خود را آغاز نموده است. موضوع فعاليت اين شرکت شامل اکتشـاف، استخـراج، بهره‌برداری از معادن داخل و خارج از کشور، فرآوری مواد معدنی، پيمانکاری در زمينه اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی، تولید کنسانتره سنگ آهن، خدمات فنی و مهندسی و مشاوره‌ای درخصوص اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن و نيز درخصوص تجهيزات و ماشين‌آلات معدنی، سرمايه‌گذاری در زمينه‌های معدنی و صنايع معدنی با شرکت‌های داخلی و خارجی، صادرات و واردات کليه کالاهای مجاز بازرگانی مي‌باشد.

شركت معدنی کاوشگران

----

www.kce.ir
تاسیس : 1362
شرکت مهندسین مشاور کاوشگران یکی از قدیمی¬ترین شرکت¬های مشاور در زمینۀ زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی ایران به شمار می آید که در تهران تاسیس گردید. در حال حاضر این شرکت در زمینه هایی مانن : پی جویی، ذخایر مواد معدنی، زمسن شناسی و ژئوشیمی، اکتشاف و استخراج معادن، فرآوری مواد معدنی، صنایع فلزی و غیر فلزی، ؤئوتکنیک و سازه، محیط زیست، مدیریت طرح (MC)، خدمات مهندسی، خرید، نصب و راه اندازیچروژه ها (EPC)، مطالعات فنی و اقتصادی و کنترل پروژه در حال فعالیت می باشد.شركت معدنی ایمیدرو

----

www.imidro.gov.ir
تاسیس : 1379
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شناخته‌شده به عنوان ایمیدرو، شرکت هلدینگ دولتی فعال در بخش معدن ایران است. ایمیدرو دارای ۸ شرکت اصلی و ۵۵ شرکت عملیاتی در زمینه صنایع فولاد، آلومینیوم، مس، سیمان و مواد معدنی می‌باشد. در سال ۲۰۰۲ کارکنان ایمیدرو و شرکت‌های تابعه آن ۴۹٬۳۰۰ نفر، ارزش کل دارایی‌ها آن‌ها ۳۳٫۵ هزار میلیارد ریال،ارزش گردش مالی سالانه شرکت‌های تابعه ۳٬۲۳۰ میلیارد ریال و صادرات ۴۴۸ میلیون دلار برآورد شده‌است.

شركت توسعه معدنی و صنعتی صبانور

----

www.sabanour.com
تاسیس : 1375
شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (سهامی عام) درحال حاضر بزرگترین تولید کننده سنگ آهن ، کنسانتره وگندله در غرب و شمال غرب کشور می باشد .محصولات تولیدی این شرکت درحال حاضر شامل سنگ آهن دانه بندی شده ، کنسانتره و گندله آهن است . نام شرکت طی شماره 11029 مورخ 16 اسفند ماه 1390 در فهرست شرکتهای ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار درج گردیده است. همچنین سهام شرکت از تاریخ 28 فروردین ماه 1391 در بازار فرابورس عرضه عمومی شده است. سرمایه اولیه شرکت 500 میلیون ريال بوده که طی تغییرات متوالی نهایتا در سال 1394به مبلغ 2936422 میلیون ریال رسیده است همچنین نام شرکت از ” تامین مواد اولیه فولاد صبانور” به ” توسعه معدنی و صنعتی صبانور” تغییر یافت .