بهترین بانک های ایرانی


بانک ملت

----

تاسیس: ۱۳۵۹
سایت : bankmellat.ir
از بهترین بانک های ایرانی بانک ملت می باشد. این بانک از پیشروان نوع آوری در صنعت بانکداری به شمار می رود. در حال حاضر دارای ۱۴۴۸ شعبه در ایران می باشد. بانک ملت با سرمایه پنج هزارمیلیارد تومان یکی از بزرگترین بانک های کشور به شمار می رود. در حال حاضر دولت با دارا بودن ۱۶٪ از سهام این شرکت از بزرگترین سهامداران این بانک به شمار می رود. بخشی از سهام این بانک ملت در بورس نیز معامله می گردد. برند بانک ملت یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران می باشد. درآمد این بانک به طور متوسط ۲۲هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود و مجموع دارایی آن به ۷۲ میلیارد دلار می رسد. تعداد کارکنان این شرکت عظیم بیش از ۲۰ هزار نفر می باشد.صادرات

----

تاسیس: ۱۳۳۱
سایت : bsi.ir
بانک صادرات ایران در سال ۳۱ توسط خانواده بلورفروشان و مفرح در تهران افتتاح شد. این شرکت پس از سال ۵۷ مصادره و بعدها سهام آن در بورس ایران عرضه گردید. میزان سرمایه این بانک بیش از ۲ میلیارد دلار می باشد. این شرکت در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار کارمند و ۲۸ شعبه بین المللی در ۱۲ کشور دارد. این بانک از گسترده ترین شعب بانکی در کشور با دارا بودن بیش از دو هزار و سیصد شعبه برخوردار است. برج سپهر یکی از بلندترین برج های تجاری تهران متعلق به بانک صادرات می باشد. از بانک صادرات در سال های متمادی به عنوان یکی از برترین های حوزه بانکداری تقدیر شده است . این بانک در میان بانک های ایرانی بیشتر تنوع در خدمات ارایه شده به مشتریان را داراست .

پاسارگاد

----

تاسیس: ۱۳۸۴
سایت : bpi.ir
بانک خصوصی پاسارگاد در سال ۸۴ افتتاح گردید. این شرکت بارها توانسته در میان صد شرکت برتر ایران قرار بگیرد و از نوع آورترین شرکت های ایرانی به شمار می رود. ساختمان هزار سوم در خیابان میرداماد با مساحتی حدود ۴۸ هزار مترمربع قرار دارد. این شرکت در سال ۹۷ بیش از ۶۹۰۰ میلیارد تومان درآمد و نزدیک سه هزار میلیارد تومان سود کسب کرد که در نوع خود بی نظیر می باشد. تعداد کارکنان این بانک بیش از ۳۷۰۰ نفر در زمان نوشتن این متن می باشد. این بانک همچنین در زمینه حمایت از حرکت های خیرخواهانه در راستای مسولیت های اجتماعی خود نیز فعال می باشد. بانک پاسارگاد دارای ۳۲۵ شعبه در سراسر ایران می باشد.تجارت

----

تاسیس : ۱۳۵۸
سایت : tejaratbank.ir
از با سابقه ترین بانک های ایرانی بانک تجارت ایران با بیش از چهل سال سابقه می باشد. این شرکت دارای بیش از ۱۴۷۱ شعبه ریالی و ۴۵ شعبه ارزی در سراسر کشور می باشد. هلدینگ این بانک بارها در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی قرار گرفته است. تمرکز این بانک در برنامه توسعه چهارم حمایت از کشاورزی بوده است که توانسته است این هدف را محقق نماید. این بانک از پیشگامان استفاده از ATM و سوییفت در کشور می باشد. درآمد این بانک در سال ۹۷ شانزده میلیارد تومان ثبت شده است. در حال حاضر امیر مسعود رزازان مدیر عاملی این بانک را بر عهده دارد.

پارسیان

----

تاسیس: ۱۳۸۰
سایت : parsian-bank.ir
بانک پارسیان در سال ۸۰ فعالیت خود را با هدف ایجاد تنوع و نوآوری در خدمات بانکی آغاز نمود. در حال حاضر با در اختیار داشتن ۳۴۸ شعبه یکی از برترین از بانک های خصوصی ایران می باشد. بانک پارسیان بعد از بانک های ملی، بانک های ملت و بانک مسکن چهارمین بانک ایرانی از نظر میران درآمد می باشد.