بهترین برندهای دوربین عکاسی


نیکون

----

www.nikon.com
تاسیس : 1917
شرکتی چند ملیتی است و متعلق به گروه شرکت‌های میتسوبیشی که مقر آن در توکیو پایتخت ژاپن قرار دارد. با قدرت در جایگاه دومین بهترین برند دوربین دیجیتال در ۲۰۱۷ قرار گرفته‌است. نیکون برندی بود که دوربین ناسا اف 4، یکی از نخستین دوربین‌های DSLR را برای ناسا ساخت. نیکون با استفاده از جدیدترین فناوری، طراحی هوشمندانه، و تکنیک‌های تصویربرداری بسیار شفاف اکنون یکی از پیشگامان تولید دوربین دیجیتال در دنیا است.کانن

----

www.canon.com
تاسیس : 1937
شرکت الکترونیکی ژاپنی و چندملیتی است، که در تولید دوربین‌ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویربرداری تخصّص ویژه‌ای دارد. کانن امروزه به عنوان تولیدکننده‌ی اصلی دوربین‌های دیجیتال، دوربین‌های فیلمبرداری، دستگاه فتوکپی، پرینتر، استپر موتور، و تجهیزات پزشکی است. در سال‌های اولیه‌ی کانن، این شرکت قادر نبود لنزهای خود را تولید کند و نسل اول دوربین‌های این شرکت با لنزهای نیکور شرکت نیکون تولید شد.

فوجی فیلم

----

www.fujifilm.com تاسیس : 1934 یک شرکت چندملیتی عکاسی و ژاپنی است که در توکیو تأسیس شده است. فوجی فیلم به خاطر فناوری به روزش در لنز دوربین شهرت زیادی دارد که معروف‌ترین آن لنزهای فوجینون است. بیشتر فعالیت‌های فوجی‌فیلم در زمینه توسعه و تولید و فروش و خدمات فیلم‌های رنگی و دوربین‌های دیجیتال و وسایل ظهور عکس، کاغذ رنگی، مواد شیمیایی ظهور و سایر وسایل عکاسی است.پنتاکس

----

www.pentax.jp
تاسیس : 1919
پنتاکس، نام تجاری است که توسط شرکت تصویربرداری پنتاکس ریکو برای محصولات خود از جمله: دوربین‌ها، دوربین‌های چشمی، و غیره انتخاب شده و بکار می‌رود. پنتاکس به خاطر فناوری بی‌نظیر دوربین و لنز شهرت دارد و برخی از بهترین مدل‌های دوربین DSLR (دیجیتال تک‌لنزی بازتابی) را به دنیا معرفی کرده‌است.

لومیکس پاناسونیک

----

www.panasonic.com
تاسیس : 1918
دفتر مرکزی این شرکت در کادوما، اوساکا، واقع در ژاپن است. لومیکس یکی از برترین برندهای دوربین در جهان است که زیرمجموعه‌ی پاناسونیک است. نخستین مدل‌های لومیکس در ۲۰۰۱ عرضه شد . بسیاری از دوربین‌های لومیکس مجهز به لنز‌ لایکا است که مهندسی پیچیده و بی‌نقصی را نشان میدهد.