بهترین برندهای میکروفون


Audio-Technica

----

www.audio-technica.com
تاسیس : 1962
شرکت آدیو تکنیکا با سابقه ۵۰ ساله در تولید انواع میکروفن و هدفون، جز مطرح‌ترین برندها در حیطه کاری خود می‌باشد. این برند دارای جایزه‌های مختلف بین‌المللی می‌باشد. بسیاری از خواننده‌های مطرح جهان در کنسرت‌های خود از میکرفن‌های این شرکت استفاده می‌نمایند. سیستم‌های کنفرانسی این شرکت نیز زبانزد می‌باشد. برای مثال سیستم کنفرانسی سازمان ملل از تولیدات این شرکت می‌باشد. میکروفن و هدفون‌های استودیویی این شرکت نیز دارای طرفداران بسیاری در سطح جهان می‌باشد.Behringer Ultravoice

----

www.behringer.com
تاسیس : 1989
یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکتها در زمینه Pro Audio توسط اولی بهرینگر بنیانگذاری شد. فلسفه بهرینگر این بود که هر موزیسینی با هر بودجه ای توان خرید تجهیزات موسیقی را داشته باشد و این کار باعث شود که استودیوهای ضبط خانگی نیز گسترش یابند. لوگو شرکت نیز توسط یکی از طراحان معروف به نام اتو پانکه که تصویری از یک گوش درون یک مثلث بود ساخته شد که نام بهرینگر در آن قرار داشت و در پایین لوگو نیز شعار شرکت قرار گرفت.اکنون این شرکت در تولید انواع میکروفن و دستگاههای تولید صدا پیشتاز است.

AKG

----

www.akg.com
تاسیس : 1947
ای‌کی‌جی آکوستیک یک شرکت تولیدکننده اتریشی میکروفن، هدفون، سیستم‌های صوتی بی‌سیم و لوازم جانبی مرتبط برای بازارهای حرفه‌ای و مصرفی است. ای‌کی‌جی زیر مجموعه شرکت صنایع بین‌المللی هارمن است که خود آن نیز زیرمجموعه شرکت سامسونگ الکترونیک می‍باشد. کیفیت صدای میکروفن های این برند در مقایسه با برندهای دیگر نسبت به بودجه مناسب میباشد .Shure

----

www.shure.com
تاسیس : 1925
برند و کمپانی Shure یکی از محبوب ترین برند های تجهیزات صوتی دنیا می باشد. در این مقاله به بررسی تاریخچه و معرفی برند Shure (شور) می پردازیم. یکی از قدیمی‌ترین کمپانی‌های فعال در عرصه‌ی تجهیزات صوتی، کمپانی آمریکایی شور (Shure) است. در دهه‌ی ۳۰، شور به ساخت میکروفون‌های ارزان‌قیمت کریستالی و کربنی مشغول شد و نخستین حاصل آن، مدل کربنی Model 33N بود. با عرضه‌ی این محصول در سال ۱۹۳۲، شور به یکی از چهار تولیدکننده‌ی میکروفون در سراسر آمریکا بدل شد.

MXL

----

www.mxlmics.com
تاسیس: 1980
کمپانی ام ایکس ال یکی از تولید کنندگان میکروفون های استودیویی است که در کشور امریکا فعالیت می کند. میکروفن های MXL بخش صوتی حرفه ای مارشال الکترونیک ، یک شرکت خصوصی متخصص در الکترونیک صنعتی و مصرفی است. مارشال الکترونیک توسط لئونارد مارشال تاسیس شد که امروز مالک و اداره کننده این شرکت است و علاقه شدید وی به میکروفون نیروی محرکه تأسیس میکروفون های MXL بود.