بهترین برندهای گوشی موبایل


اپل

----

تاسیس: 1987
سایت : apple.com
اپل فعالیت خود را در سال ۱۹۸۷ آغاز کرد. این شرکت چند ملیتی در زمینه تولید لوازم الکترونیکی و نرم افزار فعالیت می کند. این شرکت در شهر کوپرتینو ایالت کالیفرنیا واقع شده است. اپل کار خود را با معرفی رایانه های شخصی اپل ۱، اپل ۲، اپل ۳ آغاز کرد که این امر باعث گسترش فرهنگ استفاده از رایانه شد. اخیرا این شرکت به عنوان اولین برندی که ارزش آن بیش از ۲ تریلیون دلار است معرفی شد. از اصلی ترین بنیانگذاران این شرکت می توان به استیو جابز اشاره کرد. از این فرد همواره به عنوان کسی که دنیا تکنولوژی را دگرگون کرده یاد می شود. از محصولات اپل میتوان به این موارد اشاره کرد : مکینتاش، آی‌پاد، آیفون، آی‌پد، اپل واچ، اپل تی‌وی، هوم‌پاد، مک‌اواس، آی‌اواس، واچ اواس، تی‌وی اواس، آی‌لایف، آی‌ورک، مک بوک.
آخرین مدل گوشی های ارائه شده در بازار :‌
iphone 12 mini
iphone12 pro max
iphone 12سامسونگ

----

سایت: samsung.com
تاسیس :1938
شرکت سامسونگ در سال ۱۹۳۸ کار خود را آغاز کرد. این شرکت چند ملیتی و خوشه ای در پایتخت کره جنوبی قرار دارد. از زیر مجموعه های این برند می توان به سامسونگ الکترونیک، سامسونگ لایف، سامسونگ فایر و سامسونگ سی اند تی اشاره کرد. بخشی از سهام برند سامسونگ در بورس نیویورک معامله می شود. از جمله شعار های این شرکت بزرگ توجه به منابع انسانی، کمک به اقتصاد و خرد ورزی می باشد. تعداد کارکنان این ابرشرکت کره ای نزدیک به ۴۵۰هزار نفر می باشد. رقابت با اپل در سال های اخیر باعث ایجاد نوآوری های هرچه بیشتر در تولیدات این شرکت شده است و توانسته است بخش مهمی از بازار را در اختیار بگیرد. از حوزه هایی که این شرکت در آن فعال می باشد می توان به این موارد اشاره کرد :
تجهیزات الکترونیکی، اتومبیل‌سازی، خدمات تبلیغات، ساخت‌وساز، خدمات مالی، فناوری اطلاعات، خرده‌فروشی، تجهیزات پزشکی، نیم‌رساناها، کشتی‌سازی و تجهیزات مخابراتی
آخرین مدل گوشی های ارائه شده توسط سامسونگ :
A51
A31
A10
A30
Galaxy Note10
Galaxy s20
Galaxy Z flip
Galaxy S10

هوآوی

----

سایت: huawei.com
تاسیس :۱۹۸۷
هوآوی که اخیرا به عنوان بزرگترین و با ارزش ترین شرکت جهان معرفی شد یک شرگت چند ملیتی می باشد که در زمینه شبکه های کامپیتوری و ارتباطات فعال می باشد. این برند بیش از ۱۸۰هزار کارمند در سراسر دنیا دارد که نزدیک به ۵۰٪ آن ها در بخش تحقیق و توسعه در حال فعالیت می باشند. محصولات این شرکت در بیش از ۱۴۰ کشور عرضه می شوند و بیش از ۵۰ اپراتور مخابراتی از خدمات این شرکت بهره می برند. هوآوی در سال ۱۹۸۷ فعالیت خود را آغاز کرد. مالکیت این شرکت در حال حاضر با دولت چین می باشد.
آخرین مدل گوشی های ارايه شده توسط هوآوی :‌
P30 pro
Nova 5t
Nova 7i
Y9s
P30 liteشیائومی

----

سایت: mi.com
تاسیس :2010
برند شیائومی یک شرکت خصوصی فعال در زمینه الکترونیک و فروش گوشی های هوشمند و لوازم مصرفی الکترونیک می باشد. این شرکت سهم بزرگی از بازار چین را در رقابت با هوآوی بدست آورده است که نشان گر رشد بی سابقه این شرکت خلاق و به روز می باشد. لی جون بنیانگذار شیائومی از ثروتمندان چینی می باشد. این شرکت بیش از ۱۵هزار نیرو دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد.
آخرین مدل گوشی های ارايه شده توسط شیائومی :‌
MI Note 10
MI 9T
Redmi Note 9
Redmi Note 9s