بهترین برندهای تولیدکننده موتورسیکلت


موتورسیکلت هوندا (HONDA)

----

www.honda.com
تاسیس : 1948
با اینکه این برند بزرگ‌ترین برند تولیدکننده موتور سیکلت در ژاپن است اما برند موتور سیکلت هوندا یکی از محبوب‌ترین برند های موتور سیکلت در خارج از ژاپن نیز محسوب می‌شود. برند موتور سیکلت هوندا یک چیزی بین هارلی دیویدسون و یاماهاست! ترکیبی از جذابیت هارلی و مدل‌های اسپرت یاماها. جالب است بدانید که این برند تولید موتور سیکلت بعد از جنگ جهانی دوم شروع کرد. آنها بقایای ماشین‌های سالم را جمع می‌کردند و با استفاده از صنعت ذوب فلز، موتور سیکلت تولید می‌کردند.موتورسیکلت دوکاتی (DUCATI)

----

www.ducati.com
تاسیس : 1926
دوکاتی مانستر خیابان‌هاست و یک موتور بسیار قدرتمند محسوب می‌شود. این موتور سیکلت تماما دست‌ساز است و به همین دلیل قیمت آن هم بالاست! یکی از موفق‌ترین تولیدات دوکاتی، موتور Ducati Monster است که از ۲۶ سال پیش تا حالا ۳۰۰ هزار عدد از آن به فروش رفته است. دوکاتی همچنین جایزه بزرگ‌ترین مسابقات طراحی موتور سیکلت (Reddot) را برنده شده است.

موتورسیکلت وسپا (VESPA)

----

www.Vespa.com
تاسیس: 1946
شرکت موتورسیکلت سازی ایتالیایی است. بخش اصلی تولیدات این شرکت را اسکوترها تشکیل می‌دهند. شرکت وسپا در سال ۱۹۴۶ راه‌اندازی شد. دفتر مرکزی و کارخانه اصلی این شرکت در شهر فلورانس، ایتالیا قرار دارد. واژه وسپا در زبان ایتالیایی به‌معنای زنبور بی‌عسل می‌باشد.موتورسیکلت کاوازاکی (KAWASAKI)

----

global.kawasaki.com
تاسیس :1896
یک ابرشرکت بین‌المللی مستقر در ژاپن است. دفتر مرکزی این شرکت هم‌زمان در دو شهر کوبه و توکیو قرار دارد.این ابرشرکت پس از بنیان‌گذاری آن توسط کاوازاکی شوزو، به نام کاوازاکی نام‌گذاری شد. این نام‌گذاری هیچ ارتباطی با شهرستان کاوازاکی استان کاناگاوا ندارد. مقر اصلی این ابرشرکت و کاوازاکی شوزو از ابتدا شهرستان کوبه استان هیوگو بوده‌است.

موتورسیکلت آپریلیا (APRILIA)

----

www.aprilia.com
تاسیس : 1945
آپریلیا (Aprilia) دومین غول تولید موتورسیکلت و اسکوتر در اروپا و تنها کارخانه غیر ژاپنی است که طیف کاملی از وسایل نقلیه دوچرخ را تولید می کند. آپریلیا فقط در بازار فروش رهبری نمی کند، بلکه یک نام پیشرو در مسابقات جهانی موتور سواری نیز می باشد. این کمپانی توانسته خود را به یکی از معتبرترین و موفق ترین برندها تبدیل نماید. در اوایل سال 2000 میلادی این کمپانی توسط گروه PIAGGIO خریداری گردید.