بهترین شرکتهای تولیدکننده سیم


شرکت صنعتی الکتریک خراسان

----

www.khorasanelectric.com
تاسیس : 1345
شرکت صنعتی الکتریک خراسان در سال ۱۳۴۵ در شهر مقدس مشهد تاسیس شد و در سال ۱۳۴۶ به عنوان یکی از اولین تولیدکنندگان سیم و کابل در ایران به بهره‌برداری رسید. تولیدات شرکت، انواع سیم و کابل فشار ضعیف شامل سیم‌ها و کابل‌های ساختمانی، کابل‌های افشان، کابل‌های کنترل و قدرت با عایق PVC و XLPE ، سیم‌های خودرو، کابل‌های شیلددار مسلح و غیر مسلح، کانسنتریک ابزار دقیق، مخابراتی، آیفونی، مقاوم در برابر آتش و حرارت و هالوژن فری می باشد.شرکت سیم و کابل کرمان

----

www.kci.co.ir
تاسیس :1363
شرکت کابل کرمان با دریافت مهر استاندارد و گواهی صلاحیت آزمایشگاه ، ورود خیلی خوبی به بازار داشت و توانست محصولات تولیدی خود را به عنوان محصولاتی با کیفیت به بازار معرفی کند .در راستای توسعه صنایع کابل کرمان و به منظور افزایش ظرفیت‌های تولیدی و تکمیل تولیدات خود ، هیئت مدیره و مدیریت شرکت کابل کرمان تلاش به تاسیس و راه اندازی کارخانه دوم خود ، به نام صنایع کابل کاویان نمود . این کارخانه نیز همانند کابل کرمان دارای ماشین آلات پیشرفته و آزمایشگاه مجهز می‌باشد و شروع تولیدات خود را از سال 1378 و با داشتن 2000 نفر پرسنل آغاز کرد.

شرکت سیمکو

----

simcocable.com
تاسیس : 1347
در تهران تاسیس گردید. به منظور توسعه و استفاده از تكنولوژي مدرن، كارخانه اين مجموعه به شهر رشت منتقل گرديد و در زميني به مساحت 150000 متر مربع و با ظرفيت اسمي 15000 تن به مرحله بهره برداري رسيد. توليد كابل 63 كيلو ولت و اخذ گواهينامه Typetest از آزمايشگاه بين الملليKEMA كشورهلند و دريافت لوح تقدير به عنوان اولين توليد كننده اين كابل در ايران تبدیل شد.شرکت مسین

----

mesincable.com
تاسیس : 1374
شرکت کابل مسین (سهامی خاص) بیش از ربع قرن با بکار گیری تجربه علمی و عملی در صنعت کابل سازی فعالیت داشته و یکی از وارد کنندگان و توزیع کنندگان مطرح مس و آلومینیوم در کشور می باشد.کارخانه شرکت کابل مسین در شهر کرج واقع شده و از نظر بعد مسافت یکی از نزدیکترین تولید کنندگان سیم و کابل به تهران می باشد. با ظرفیت تولید ۹۰۰۰ تن مس و آلومینیوم در زمره بزرگترین تولید کنندگان کابل قرار گیرد.

شرکت سیم و کابل مغان

----

moghancableco.com
تاسیس : 1361
شركت سيم و كابل مغان درسال 1361 با توليد انواع سيم و كابل فشار ضعيف بويژه دربخشهاي صنعتي و ساختماني فعاليت خود را در شهرستان شاهرود واقع در استان سمنان آغاز نمود . 14 سال بعد يعني در سال 1375 همزمان با رشد روز افزون تقاضاي سيم و كاشبل مخابراتي از طرف صنايع مخابراتي ايران ، هيئت مديره شركت اقدام به تاسيس واحد جديد كابلهاي مخابراتي در شهرك صنعتي شاهرود نمود . اين شركت با دارا بودن ماشين آلات مدرن اروپائي از سال 2007 به بعد يكي از بزرگترين و جديد ترين كارخانجات كابلسازي در سطح كشور بشمار ميرود .