بهترین اپلیکیشن های تماس تصویری


ایمو Imo

----

imo.im
تاسیس : 2010
این پیام رسان تقریباً ویژگی‌های پیام رسان‌های معروفی چون AIM ، اسکایپ، Google Talk، فیس بوک، Yes و مای اسپیس را به طور یکجا پوشش می‌دهد.از سوی دیگر و با ورود پیام رسان‌های محبوبی چون واتس اپ و اسکایپ به عرصه رقابت، پیام رسان ایمو در سال ۲۰۱۴ به پشتیبانی از پلت‌فرم‌های شخص ثالث خاتمه داد. درست در همان زمان بود که این شرکت تصمیم گرفت بر روی شبکه اختصاصی خودش برای پوشش خدمات چت و تماس تصویری کار کند.گوگل دو Google Duo

----

duo.google.com
تاسیس :2016
گوگل در این چند سال اخیر چندین اپلیکیشن تماس تصویری و حتی پیام‌رسان عرضه کرده است که هر‌کدام به‌نحوی منحل شده‌اند. گوگل دوئو آخرین تلاش گوگل برای ماندن در بازار اپلیکیشن‌های موبایل در قالب اپلیکیشن ویدئوچت است که پیشرفت درخور‌توجهی درمقایسه‌با اپلیکیشن‌های قبلی گوگل تجربه کرده است. گفته می‌شود Google Dou پاسخی از سمت گوگل به سرویس FaceTime شرکت اپل است.

فیس تایم FaceTime

----

facetimeapp.com
تاسیس : 2010
فیس‌تایم یکی از اپلیکیشن‌های محبوب اپل است که ازطریق آن می‌توانید با کاربران دیگر تماس تصویری برقرار کنید و از کیفیت و سرعت اتصال رضایت‌بخش آن بهره‌مند شوید. این اپلیکیشن قابلیت سینک‌شدن با تمامی دستگاه‌های مجهز به iOS شما را دارد و زمانی‌که با فیس‌تایم شما تماس گرفته می‌شود. فیس‌تایم به‌صورت پیش‌فرض روی تمامی گوشی‌های اپل نصب است؛ اما برای مک و دیگر دستگاه‌ها باید ازطریق اپ‌استور آن را پیدا و نصب کنید.واتساپ WhatsAPP

----

WhatsAPP.com
تاسیس :2011 واتس‌اپ جزو محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های تماس تصویری در پلی‌استور گوگل است. یکی از مزیت‌های مهم واتس‌اپ فراگیر بودن آن است. واتساپ هم می‌تواند کنفرانس ویدئویی را با حضور چند کاربر هم‌زمان برگزار کند؛ از این نرم‌افزار برای تماس‌های دوستانه یا دورهمی‌های آنلاین استفاده می‌کنند. در ژانویه ۲۰۱۶، این پیام‌رسان اعلام کرد که برای همیشه رایگان خواهد بود.

اسکایپ Skype

----

www.skype.com
تاسیس : 2003
شرکت پشتیبانی‌کننده این شبکه به نام Skype Group، در سال ۲۰۰۵، توسط شرکت ای‌بی ebay خریداری شد و در سال ۲۰۱۱، مایکروسافت اسکایپ را به قیمت ۸٫۵ میلیارد دلار خرید. اسکایپ از ابتدا جایگاه خود را در میان اپلیکیشن‌های تماس تصویری تثبیت کرده است. تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند بیان‌گر قدرت این اپلیکیشن محبوب است.