بهترین برندهای نقشه آنلاین و مسیریابی


اپلیکیشن بلد

----

تاسیس: 1397
سایت : balad.ir
بلد یک اپلیکیشن مسیریابی در سال ۹۷ آغاز کرد. بلد تحت مالکیت شرکت نقشه پردازان ارتباطات نوین می باشد. در حال حاضر اپلیکیشن توسط یک تیم ۵۰ نفره در حال توسعه می باشد. از جمله ویژگی های بلد می توان به جزییات اشاره شده در نقشه اشاره کرد و به کاربران این امکان را می دهد که در طول مسیر بتوانند به راحتی تغییرات را شناسایی کنند و همچنین به روز بودن تغییرات نام خیابان ها از جمله ویژگی های دیگر این اپلیکیشن می باشد. از دیگر ویژگی های اپلیکیشن بلد می توان به مصرف کمتر باطری گوشی، مشاهده سه بعدی نقشه و طرح ترافیک اشاره کرد.اپلیکیشن نشان

----

ٖتاسیس: ۱۳۸۴
سایت : neshan.org
اپلیکیشن نشان یکی دیگر از مسیریاب های آنلاین بومی می باشد. طراحی بسیار ساده و کاربردی را میتوان از ویژگی های مهم نشان دانست. عدم وابستگی به گوگل مپ به این اپلیکیشن این امکان را داده است که با دست بازتری امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار دهد. نمایش مکان های فرهنگی و خدماتی با آیکون های مشخص از نقطه قوت های نشان می باشد. به طور کلی میتوان اپلیکیشن نشان را نسخه ای حرفه ای از اپلیکیشن ویز دانست که به صورت کامل شخصی سازی شده است. نمایش ترافیک، پلیس و دوربین ها باعث شده نشان چیزی کمتر از ویز نداشته باشد.

اپلیکیشن ویز

----

تاسیس: 2006
سایت : waze.com
ویز یک نرم افزار ناوبری بر مبنای GPS می باشد. ویز در سال ۲۰۱۳ توسط گوگل به قیمت ۱.۰۳ میلیارد دلار خریداری شد. ویز تمامی اطلاعات مربوط به سفر را به سرورهای خود انتقال می دهد. کاربران ویز امکان شناسایی حضور راهنمایی رانندگی و همچنین تصادفات و ترافیک را دارند. پیش بینی زمان تقریبی سفر و همچنین نمایش پمپ بنزین های سطح شهر و همچنین سخنگوی فارسی از ویژگی های قابل اشاره ویز می باشند. ویز از طریق بررسی سفرهای انجام شده نقشه کشور ها را تکمیل می کند. در حال حاضر تنها سیزده کشور دارای نقشه پایه کامل می باشند.