شیرین عسل

تاسیس:۱۳۷۱
سایت:shirinasal.com
مجموعه شیرین عسل درشهر تبریز سال ۱۳۷۱ تاسیس گردید. محصولات این شرکت شامل ویفر، بیسکویت، شکلات، کیک، مارش مالو و آدامس و… می باشد. این شرکت دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۲۲۰۰۰ می باشد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

نادری

تاسیس:۱۳۳۵
سایت:www.naderi.co.ir
هرمز پاکدامن لاهیجانی بنیانگذار صنعت کلوچه فعالیت خود را از سال ۱۳۲۹ با تولید کلوچه سنتی و عرضه آن شروع کرد ولی در سال ۱۳۳۵ با مجهز کردن کارگاه خود صنایع غذایی نادری را تاسیس و به ثبت رساند. این شرکت دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۲۲۰۰۰ می باشد و سالها بعنوان صادر کننده برتر استان و در سال ۱۳۸۹ و ۱۳۹۸ بعنوان صادر کننده برتر کشوری شناخته شده است. محصولات صنایع غذایی نادری شامل ویفر، کلوچه، کیک، دونات، بیسکویت،اسنک، تافی و شکلت و … می باشد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

سلامت

سایت:salamatfard.com
شرکت سلامت فرد تولیدکننده انواع بیسکویت، ویفر، شیرینی و شکلات با فعالیت پنجاه ساله خود همیشه با ارتقاء کیفیت محصولات و ایجاد اشتغال، تولیدات خود را در سطح وسیعی توزیع می نماید. این شرکت با بهره گیری از بهترین تکنولوژی های روز دنیا و مدرن ترین سیستم های کنترل و کیفی، موفق به دریافت استانداردهای ملی و گواهینامه های بین المللی ایزو ۲۲۰۰۰ و ایزو ۹۰۰۱می باشد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

فرمند

سایت:farmandco.ir
شرکت شکلات پرند (فرمند) در زمینی با مساحت ۷۰/۰۰۰متر مربع و تجهیزات کملا به روز و پیشرفته قادر به تولید انواع شکلات، ویفر، پودر ژله، پود نوشیدنی، کرم کاکائو و سایر محصولات دیگر می باشد.بیش از ۲۰ سال تجربه باعث شده تا فرمند بتواند یکی از محبوب ترین برندها در این زمینه باشد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

چیچک

تاسیس:۱۳۶۴
سایت:chichak.com
شرکت ایران شکلات با نام تجاری چیچک فعایت خود را از سال ۱۳۶۴ شروع کرد و در سال ۱۳۸۶ کارخانه جدیدی با مساحت ۳۵۰۰۰ متر مربع با پیشرفته ترین ماشین آلات تولید و بسته بندی راه اندازی کرد.محصولات این شرکت شامل ویفر، شکلات و شکلات مغزدارف کارامل، آدامس، پتی بور و …می باشد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

نظر سنجی برندهای ویفر

لطفا به انتخاب بهترین برند تولید کننده ویفر کمک کنید! شما میتوانید حداکثر در هر سوال ۱ گزینه را انتخاب نمایید.

نسبت قیمت به کیفیت

طعم و تنوع محصولات

سیستم توزیع و در دسترس بودن