بیژن

تاسیس:۱۳۴۸
دفتر مرکزی:تهران
سایت:www.bijanfood.com
ایران نخستین هارا با بیژن تجربه کرد،قدمت محصولات غذایی بیژن به سال ۱۳۴۸ باز میگردد.مهندس بیژن مهاجرین بعد از گذراندن تحصیلات عالی در آمریکا و اطلاعاتی که در زمینه سس سفید هنگام تحصیل کسب کرده بود تولید این چاشنی را در کشور با راه اندازی کارخانه دیاموند به مرحله اجرا گذاشت.در سال ۱۳۴۹ سس کچاپ توسط این شرکت به دست مردم رسید.بدین ترتیب سس مایونز، سس کچاپ، سس ماکارونی و پنیر پیتزا برای نخستین مرتبه توسط بیژن در ایران تولید و ارایه شده است.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

کاله

تاسیس:۱۳۶۹
دفتر مرکزی: آمل
سایت:kalleh.com 
برند کاله فعالیت خود را از سال ۱۳۶۹ شروع کرد و با داشتن ۱۶گروه تولیدی حجم زیادی از بازار لبنی ایران را در اختیار دارد و همچنین بزرگترین واحد صادرکننده فرآورده های لبنی ایران می باشدکه هر سال بالغ بر ۱میلیون دلارصادرات داد. نتیجه فعالیت های انجام شده طی سالهای گذشته که همگی در راستای ارتقای سبد غذایی هم وطنان و سرافرازی ایران اسلامی است، این برند را در جایگاه ۴۸ام صنایع غذایی در جهان (به گزارش یورو مانیتور)، برند محبوب و برتر و ۷ سال تنها صادر کننده نمونه در فرآورده های لبنی در ایران قرار داده است و در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰برند برتر ایران شناخته شد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

مهرام

تاسیس:۱۳۴۹
دفترمرکزی: تهران
سایت: mahramco.com
گروه تولیدی مهرام در سالی ۱۳۴۹ تاسیس شد ولی در سال ۱۳۵۲ به بهره برداری رسید. تنوع تولیدات ابتدا به شش نوع محصول خلاصه میشد که در میان آنها سس مایونز توانست جایگاه ارزنده ای در کشور به دست آورد. تعداد محصولات تولید شده در مهرام هم کنون بالغ بر ۷۲ نوع است که در گروه سس های سرد شامل انواع مایونز و سس های سالاد، گروه سس های گرم شامل انواع کچاپ ساده و تند می باشد.برند مهرام در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

اروم آدا

تاسیس: ۱۳۷۰
دفتر مرکزی: تهران
سایت:www.urumada.com 3
این شرکت در آبان ۱۳۷۰ به منظور تولید انواع محصولات به بهره برداری رسید، تولیدات اروم آدا در ابتدا شامل انواع رب گوجه فرنگی بود که به تدریج تعداد وتنوع محصولات افزایش یافت که هم اکنون ۱۸۵ نوع محصول در این شرکت تولید می شود.
مدیر اروم آدا با باور این شعار که کیفیت مسیر ماست نه مقصد ما و همواره حق با مشتری است، خط مشی کیفیت و ایمنی خود را با اطمینان از جلب رضایت مشتری با برآورده سازی کیفیت مطلوب و تاثیرگذار بر زندگی مشتری قرار داده است.شرکت اروم آدا مفتخر است که هم اکنون دارای گواهینامه استاندارد ایزو ۹۰۰۱ نسخه ۲۰۰۰ و همچنین کسب مقام سوم بین المللی فستیوال مربا در کشور آذربایجان در سال ۲۰۱۵ می باشد

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

دلپذیز

تاسیس:۱۳۲۸
دفترمرکزی:تهران
سایت:www.kadbanoco.com 
شرکت کدبانو تولید کننده محصولات دلپذیر، فعالیت خود را از سال ۱۳۲۸ آغاز نمود.این شرکت برای اولین بار در ایران، موفق به تولید مربای بدون قند شد و تولیدات دیگری نیز از قبیل انواع سس های سرد و سس های گرم و انواع محصولات کنسروی غیرگوشتی نیز به تولیدات این شرکت اضافه شد. این واحد تولیدی دارای بیشترین نشان استاندارد در گروه شرکتهای مشابه از سوی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور می باشد.
از جمله افتخارات شرکت کدبانو دریافت گواهی نامه های مدیریت و مهندسی صنایع غذایی، یکصد برند برتر، واحد تولیدی نمونه، قهرمانان صنعت، ایزو،بسته بندی برتر،قهرمان صنعت ۱۳۸۷و۱۳۸۸،بهترین نام تجاری، بیست برند برتر کشور،مدیریت فروش وجایزه کیفیت تامین کننده برتر می باشد.

یادداشت‌ها برای این ورودی
هیچ یادداشتی موجود نیست.

نظر سنجی برندهای سس

لطفا به انتخاب بهترین برند تولید کننده سس کمک کنید! شما میتوانید حداکثر در هر سوال ۱ گزینه را انتخاب نمایید.

طعم و کیفیت

نسبت قیمت به کیفیت

سیستم توزیع و در دسترس بودن